10 dowodów na to, że ćwiczenia fizyczne ułatwiają życie i niwelują stres

10 dowodów na to, że ćwiczenia fizyczne ułatwiają życie i niwelują stres

Wciąż szukasz skutecznej recepty na to aby stać się bardziej efektywnym w życiu zawodowym i osobistym? A może nadal poszukujesz najlepszego sposobu na redukcję stresu związanego z ilością nagromadzonych zadań i obowiązków? W naszych programach szkoleniowych poświęconych obszarowi zarządzania stresem uczymy uczestników prostych, a co najważniejsze skutecznych sposobów na „doładowanie” się pozytywną energią i złagodzenie napięć oraz ograniczeń powstałych w skutek przeciążenia pracą i obowiązkami. Najważniejszym jest po prostu zacząć! Grudzień to dobry miesiąc na pewne zmiany i rozpoczęcie pracy nad samym sobą. Idąc tą myślą wrzucamy Wam 10 dowodów na to, że ćwiczenia fizyczne ułatwiają życie! I to jak!

  1. Pamiętaj – ćwiczenia fizyczne są pogromcą stresu! Zamiast sięgać po specyfiki z apteki zrób trening!
  2. Dobierz odpowiedni rodzaj ćwiczeń do Twoich upodobań, predyspozycji i charakteru– trening relaksacyjny, wyciszający lub intensywny trening rozładowujący napięcia.
  3. Wiedz, że ćwiczenia możesz wykonywać nie tylko na siłowni! Dom, park lub biurko w Twojej pracy to też znakomite miejsce do treningu.
  4. Trening = endorfiny – Po każdym treningu w Twoim ciele uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które wywołują uczucie spokoju i odprężenia (a nie, tak jak myślano do niedawna – euforii). Czy wiesz, że ich wysoki poziom może utrzymywać się w naszym ciele aż do 24 godzin?
  5. Regularnie wykonując zaproponowane przez nas ćwiczenia uwolnisz głowę od natrętnych myśli, odzyskasz równowagę psychiczną i wzmocnisz swoje serce!
  6. Czy wiesz, że aktywność fizyczna osłabia reakcję mózgu na stresujące sytuacje? Ćwiczenia regulują nasze reakcje lękowe i adaptują nasz organizm do chwil powodujących napięcia. Nasze ciało jest bardziej odporne na fizjologiczne symptomy stresu.
  7. Pamiętaj, że oprócz redukcji stresu treningi poprawiają naszą sprawność intelektualną, sprzyjają koncentracji i wzrostowi samooceny.
  8. Dzięki reakcjom organizmu uaktywniającym się podczas aktywności fizycznej, które są nota bene bardzo podobne do reakcji podczas sytuacji stresowych – przyspieszony oddech, bicie serca, wzrost tętna, napięcie mięśni – uczymy nasze ciało pozytywnie reagować na te objawy. Żaden stres już nie straszny nam!
  9. Udowodnionym jest, że wysiłek fizyczny może być również szczególnym rodzajem medytacji. Zaangażowanie całego organizmu w dynamiczną aktywność ruchową pozwala na „chwilę zapomnienia”, odejścia od trosk i dylematów życia codziennego.
  10. Czy ktoś zna lepsze i tańsze lekarstwo na stresowe dolegliwości? Myślę że nie!:) a więc na co czekasz? do dzieła! 🙂

 

~ Dominika Kaczorowska

 

Zobacz bezpłatny kurs on-line przygotowany przez Dominikę – antystresowe ćwiczenia do wykonania w pracy. Zapraszamy!