Wellstress warsztat

WELLSTRESS - warsztat 1-dniowy

WELLSTRESS

inne podejście do zarządzania stresem

Kompleksowy program, składający się z trzech modułów, który zapewnia realizację wszystkich aspektów dotyczących rozwoju umiejętności antystresowych w każdym z obszarów:

  • CIAŁA
  • GŁOWY
  • KORELACJI GŁOWY I CIAŁA

CELE WARSZTATU

  • Radzenie sobie ze stresem w różnych sytuacjach zawodowych.
  • Kształtowanie umiejętności świadomego rozładowywania stresu i relaksacji.
  • Trening stretching workout – dbałość o dobre samopoczucie poprzez trening fizyczny.
  • Nabycie świadomości reakcji swojego ciała w sytuacjach stresotwórczych.
  • Zmiana nawyków żywieniowych, jako profilaktyka w budowaniu odporności na stres.
  • Efektywny rozwój umiejętności redukcji własnego stresu i osiąganiu stanu relaksacji z wykorzystaniem urządzenia do biofeedbacku – VERIM.

PROGRAM WARSZTATU

MODUŁ I

Teoretyczny warsztat wprowadzający:  Jak poprawnie reagować na stres ?

MODUŁ II

VERIM – pomiary wejściowe.

System edukacyjny oparty na metodzie Biofeedbacku, który umożliwia efektywny rozwój umiejętności redukcji własnego stresu i osiągania stanu relaksacji.

Umożliwia  on efektywne uczenie się nowych strategii jak stawać się osobą bardziej świadomą siebie i skuteczniej działającą.

MODUŁ III

Trening fizyczny antystresowy (część I): aktywna sesja rozluźniających i wyciszających ćwiczeń  pozwalających oczyścić organizm ze zbędnych napięć, które gromadzą się w ciele uruchamiając wiele niepotrzebnych ograniczeń. Wyposażamy uczestników w zestaw najlepszych ćwiczeń i sposobów pracy z ciałem, po które sięgać będą wszędzie tam gdzie sytuacja tego wymaga.

MODUŁ IV

Techniki relaksacyjne (część I) :

sesja progresywnej relaksacji

MODUŁ V

Warsztat „Dieta Antystresowa” : zagadnienia żywieniowe związane z redukcją stresu poprzez świadomy wybór produktów spożywczych kojąco wpływających na układ nerwowy. Zamiast standardowego lunchu uczestnicy podczas warsztatu samodzielnie przygotowują posiłek z wykorzystaniem omawianych wcześniej produktów spożywczych „antystresowych” (opcja dodatkowa).

MODUŁ VI

Trening oddechowy: zestaw prostych technik oddechowych do praktykowania w pracy oraz zaciszu domowym.

MODUŁ VII

Warsztat „Dieta Antystresowa” : zagadnienia żywieniowe związane z redukcją stresu poprzez świadomy wybór produktów spożywczych kojąco wpływających na układ nerwowy. Zamiast standardowego lunchu uczestnicy podczas warsztatu samodzielnie przygotowują posiłek z wykorzystaniem omawianych wcześniej produktów spożywczych „antystresowych” (opcja dodatkowa).

MODUŁ VIII

Trening oddechowy: zestaw prostych technik oddechowych do praktykowania w pracy oraz zaciszu domowym.

MODUŁ IX

VERIM – pomiar wyjściowy. Wykorzystanie przez uczestników wszystkich technik antystresowych przepracowanych podczas warsztatu w obliczu zadań na systemie VERIM. Sprawdzenie ich skuteczności i dopasowania do indywidualnych preferencji.

KORZYŚCI

Poprawa ogólnego zdrowia pracowników

Obniżenie stopnia nieobecności z powodu choroby lub niedyspozycji

Wzrost wydajności pracownika

Zmniejszenie ryzyka zachorowań

Zwiększenie atrakcyjności pracodawcy i utrzymania pracowników

Zredukowanie kosztów opieki zdrowotnej i ubezpieczenia nagłówek

Poprawa morale i zaangażowania pracowników

Zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy

Poprawa wizerunku firmy

WELLSTRESS realizowaliśmy m.in. dla:

OPINIE:

Jeden z najlepszych warsztatów w moim życiu 🙂 Dużo się dowiedziałam o sobie w kontekście moich reakcji, wiem co i jak mam robić a sam warsztat był ogromną odskocznią od codziennych obowiązków, polecam każdemu!
Ania
Branża finansowa
Nie wiedziałam do tej pory, że biofeedback daje takie informacje o mnie samej, bardzo pomocna rzecz w zrozumieniu własnych reakcji i zachowań. Dodatkowo praca z Dominiką dała ogromną frajdę i dużą wiedzę co robić. Super, bardzo dziękuję 🙂
Beata
Specjalista
Nietypowy i niestandardowy warsztat, który daje dużo przyjemności, wiedzy i świadomości przede wszystkim. Powinien się regularnie powtarzać w naszej firmie 🙂
Robert
Menedżer
Super się odstresowałam i zrelaksowałam. Fantastyczne ćwiczenia, świetnie sesje wizualne i oddychania, dużo ciekawej wiedzy o odżywaniu - z wielu aspektów nie zdawałam sobie sprawy do tej pory. Serdecznie polecam.
Monika
FMCG

Wellstress - warsztaty otwarte. Sprawdź terminy!

Sprawdź najbliższe wolne terminy na warsztaty Wellstress. Zapisz siebie i swoich ludzi, pracuj nad regulacją stresu, wykorzystaj go do swoich celów i lepiej żyj!

Bezpłatny kurs on-line z Dominiką. Sprawdź!

Zobacz bezpłatny kurs on-line przygotowany przez Dominikę – antystresowe ćwiczenia do wykonania w pracy. Poświęć 30 sekund na ćwiczenie i popraw stan swojego zdrowia. Zapraszamy!