Radosław Ścibek

Radosław Ścibek

Jest Certyfikowanym Coachem ICC, certyfikowanym biznes coach ICC (numer licencji 194), psychoterapeutą Gestalt, psychoterapeutą EMDR.

Radek jest Coachem kadry menedżerskiej oraz executive coachem wyższej kadry zarządczej  w zakresie podnoszenia kompetencji przywódczych. Specjalizuje się w pracy w obszarze kryzysu przywódcy, spadku motywacji, wypalenia zawodowego. Wiele z tych procesów dotyczyło sposobu funkcjonowania i podnoszenia kompetencji   komunikacyjnych introwertyków w ekstrawertycznym świecie korporacji.

Z członkami zarządu, politykami buduje całościowe plany komunikacji w zmianie. Począwszy od komunikacji pośredniej – maile, biuletyny a skończywszy na scenariuszach  spotkań indywidualnych i z zespołami.

Jest współtwórcą autorskich programów  wdrażających mentoring w organizacjach oraz tworzących platformy wymiany wiedzy pracowników.  Wspiera organizacje w mierzących się z kryzysem postaw pracowniczych – biernością, brakiem zaangażowania i wprost komunikowaną gotowością odejścia z firmy.

Jest autorem nowych strategii motywacyjnych odpowiednich dla rosnących oczekiwań pracowniczych ale też presji rynku pracy do zmiany relacji pracodawca-pracownik. Również pracowników pierwszej linii o niskiej poziomie lojalności z pracodawcą.

Realizator autorskiego programu Szkoły Coachów. Realizator i współautor programów wspierających liderów i zespoły korporacyjne poprzez treningi praktyczne, coaching indywidualny i szkolenia. Podzieli się z Tobą doświadczeniem z wieloletniej pracy z menedżerami, zwłaszcza w sytuacjach, które bywają określane jako kłopotliwe – kryzys i konflikt osobisty w zespole. Spadek motywacji lub ( i tu radośniej) tworzenie planu rozwojowego.

Dla chętnych treści bardziej teoretycznych: Wykładowca – Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Akademia Leona Koźmińskiego – Akademia Kompetencji Menadżerskich

Autor i realizator projektów szkoleniowych między innymi dla takich firm jak: Orange,  NC+,  Danone, OBI, Storsack S.A., ABG S.A, Nestle Waters S.A., Husqvarna, SKOK Stefczyka, Prokom S.A., Contact Center, Emitel, OCS, Teltech, OBI, Emitel, Orange Retail.

Część z nich to projekty długoterminowe: Z Orange związany od 11 lat, Nc+od 3 lat.

Radosław jest członkiem Polskiego Towarzystwo Psychoterapii Gestalt oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii EMDR.